بریس بعد از عمل اسکولیوز

روزی که از بیماری اسکلیوز و تجربیاتی که داشتم نوشتم فکر نمی کردم که یه جورایی بشم مرجع پاسخگویی به یه عالمه مادر و پدر و خواهر و برادر های نگران بیماران اسکلیوز..
و یا خود بیمارانی که دنبال پاسخن و راه حل..
این خیلی مسئولیت سختیه..کافیه یه جا با یه حرف اشتباه کسی رو از درمان دور کرده باشم و یا اطلاعات اشتباهی داده باشم..و این گناهیست نابخشودنی..
خب بیماران با هم فرق دارند..تاریخچه ی بیماری، علت های بیماری، میزان بیماری، درمان بیماری و از همه مهم تر روحیه ها و مقاومت ها در مقابل سختیهای بیماری.. هیچ دو انسانی توی فرآیند بیماری یه جور نبودند که بشه براشون یه نسخه پیچید تازه خیلی شرایط دست به دست هم میدن تا اون نسخه بره به مرحله ی اجرا و درمان..
به هر حال حتما توجه کنید که اینا تجربیات منه و وحی منزل نیست هر کس یه جوره من به جهت تسکین آشفتگی و سر در گمی شما تجربیاتم رو می گذارم وگرنه ممکن هیچکدوم از اینها برای شما نباشه…

و اما در مورد بریس و دردی که ایجاد می کنه …که هی پیام دارم و سوال میشه ازم..

واقعا اطلاعاتی در مورد بریس ندارم چون گویا انواع زیادی داره..تنها بریسی که استفاده کردم بریس بعد از عمل بود بریسی که به شکل یک قالب از کمر میمونه..بقیه بریس ها قالب مانند نیستند میله هایی دارند که کمر رو نگه می دارند تا به سمت خاصی بیشتر از اون حدی که هست منحرف نشه اما بریس بعد از عمل دقیقا قالب یک کمر سالم هستش..بعد از عمل ابتدا کمرم رو گچ گرفتند..گفته بودم که حتما موهاتون باید کوتاه باشه..من ۱۲ سالم بود موهام خیلی بلند بود خیلی زیاد..توی اتاق عمل دکتر بیهوشی گفت موهات دردسر میشه برات باید کوتاهش کنیم من بدون اعتراض و در حالی که سکوت کرده بودم اشکام اومد که دکتر بیهوشی با حالتی طنز گفت: میخوای سشوار بیاریم همینجا مدل بدیم برات؟ من خنده ام گرفت اما به هر حال دکتر گنجویان و گروه بیهوشی موافقت کردند که موهام کوتاه نشه اما موهامو بافتن و با باند استریل بستن و گذاشتن توی کلاه..تا ایجا همش خوب بود اما بعد از ۹ ساعت که عمل طول کشید موقعی که تقریبا داشتم هوشیاری اولیه رو به دست میوردم مشغول گچ گرفتن کمرم بودند..گچ هم برای یک هفته فیکس بودن (نمی دونم همه رو گچ می گیرن یا نه !) ولی چنان موهام بلایی سرم اورد موقع گچ گرفتن که اون سرش نا پیدا..مدام لا به لای گچ می رفت و موهام کشیده می شد..خدا میدونه چند تا مو تو کمرم جا مونده Evil Grin پس عزیزان موهاتونو کوتاه کنید

بعدش که اومدم بخش برای اولین بار که خودمو دیدم با اینکه خیلی درد داشتم بینهایت خوشحال بودم چون کمرم بسیار خوب و سالم بود از یک فرد سالم هم طبیعی تر و بهتر..بعد از یک هفته که با گچ زندگانی گذراندم از توانبخشی اومدن و با متر خیاطی اندازه ها رو گرفتن که اینم خودش پروسه ایی داره بس دردناک چون قشنگ باید بلندی کمر، گودی کمر، اندازه کتف و… یادداشت بشه و هی چپ و راستت می کنن بریس بعد از عمل دقیقا همون قالب و گچیه که از کمر می گیرن یعنی فیته کمره بنابراین اذیت نمی کنه که هیچ! تازه به خاطر فرم صحیح و ثابت نگه داشتن قوس کمر درد رو از بین میبره..

من یه مشکلی که داشتم این بود که به خاطر عدم تحرکی که از ضایعه نخاعی داشتم یک زخم بستر کوچولو در کمرم در اومد که با بستن بریس دقیقا زخم فشرده می شد این مشکل برای اونهایی که راه میرن یک در هزاره چون من بچه های دیگه ایی رو اونجا میدیم که راه میرن بریس روی تنشون آزاده..از طرفی بریس کلی هواکش داره یعنی سوراخ سوراخه Grin کسی مثل من که مدام دراز می کشه باید خیلی مواظب باشه هر روز یه دستمال مرطوب بکشه روی کمر و یه ماساژ آروم تا از زخم جلوگیری کنه برای درمان زخم من ساعتها مجبور بودم در حالی که بریس رو از بدنم جدا می کردن و با دست به پهلو نگه میداشتن پانسمان عوض می کردن و دو ساعتی در برابر تابش مستقیم نور(گاهی چراغ مطالعه) برای جمع شدن زخم قرار می گرفتم پس عزیزان خیلی مواظب زخم از فشردگی بریس باشید تا میتونید ورجه ووورجه کنیدو ثابت به یه سمت نخوابید تا زخم نشید..

توی بیمارستان یه بار سرفه ام گرفته بود نمی تونستم سرفه کنم از درد بعد گریه کردم گفتم میله ها تکون خورد فکر کنم Neutral بعد مامانم گفت مگر با تُف چسبیدن Laugh ؟؟ بعد ندا دختری که پیش من خوابیده بودو عمل مشابه من کرده بود همینطوری یهو گریه کرد Shock مامانش بهش گفت تو چی شدی گریه می کنی؟ گفت از گریه ی مونا گریه ام گرفت Sarcasm میدونم الانه که میله های منم تکون بخوره! پس روحیه و آگاهی از بریس و میله ها و…خیلی مهمه و بدونید تلقین مثبت و آگاهی درست و اینکه واقعا همچین چیزی نیست که با وجود بریس و اون همه پیچ به هیچ وجه امکان تکون خوردن وجود نداره..آگاهی درست، روحیه و مقاومت و صبوری خیلی مهمه

لباسی هم که زیر بریس می پوشید باید نخی باشه..من یه بلوز مال عهد بوق داشتم اما سوغات خارج بود جنسش معلوم نبود چیه شبیه نخی بود اما عجیب خنکای هوا رو جذب می کرد و همیشه وقتی به بلوز دست میزدی خنک بود..جادویی بود انگار، من اینقدر از اون استفاده کردم تا ترکید اما بعدش از این زیر پوش سفید مردونه ها استفاده می کردم چون هم نخی بودن هم سفید برای مشخص شدن کثیفیا و آلودگی ها و احیانا زخم ها بهتر بود..روی بریس هم که هر چی دوست میدارید میتونید بپوشید اتفاقا تو همون شش ماه اول بریس من یه سفر به شمال برای عروسی رفتم از این پیرهن چین چینیا پوشیدم اصلا هم بریسم معلوم نبود تازه موهامم که حفظ کرده بودم با مشقت!

بریس بعد از عمل چیز عجیب یا دردناکی نیست تازه من خیلی هم دوستش دارم همین الان هم وقتی از دانشگاه میام خونه و خیلی خسته ام بریس میبندم و خیلی خستگی رو از ستون مهره هام در میاره..بریس ۱۲ سالگی هنوزم اندازمه و هیچ دردناک نیست..

راستی بریس چون به ستون مهره ها فرم صحیح میده امکان گذاشتن بالشت زیر سر نیست اوایل توی بیمارستان یکی از مشکلاتم این بود که سر درد شدیدی می گرفتم بدون بالشت و هر روز التماس می کردم که بالشت میخوام اما اجازه نداشتم و فقط یه ملافه ی کم ارتفاع زیر سرم می گذاشتن اما الان گاهی بالشت رو میندازم دور و بسیار راحت و بدون درد می خوابم حتی توی مسافرتها که با کمبود بالشت مواجه میشیم Wink من بدون بالشت می خوابم و همه تعجب می کنن!! اصلا یکی از اصول اساسی برای داشتن ستون مهره هایی با کش و قوس صحیح؛ بدون بالشت خوابیدنه!
همه ی آدم ها باید در روز چند ساعت هم که شده بدون بالشت بخوابن(فتوای خودمه البته Grin )

همش ۶ ماه بریس مطلقی! بقیه ش عشقیه..سالها بعد اگر احیانا زیاد فعالیت کردیو درد داری بریس بذاری درد میره واسه من که اینطوریه.. به قول دکتر سین سینم اون دنیا هم بخوای بری میگی بریسممممممممممم Laugh

این عکسا رو آخرین باری که رفتم مطب دکتر گنجویان گرفتم انواع بریس رو تن عروسک کرده بودن که اون عروسک وسطیه گویا عمل کرده چون بریس بعد از عمل بسته بریس من هم این شکلیه..

بریس من..قالب کمریشه یه قالب شکمی هم داره که با چسب های روی پهلو بهم متصل میشن قالب شکمیش مشابه عروسک وسطیه ست

پست های مرتبط اسکولیوز ۱ ، اسکولیوز ۲ و صلابت


۱۰۶ دیدگاه برای “بریس بعد از عمل اسکولیوز”

 1. masoomeh Says:

  وای چقدر سخته,الانم باید بریس رو ببندی?مامانم عمل کرده براش کمربند ساختن تا کمرش خم نشه,اون مثل چند تا میله ست ولی این عین کمره,ایشالا همیشه سالم و شاد باشی گلم

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸:

  نه معصومه خانم دیگه اجباری نیست هر وقت خودم بخوام و درد داشته باشم میذارم و واقعا مفیدهIn Love

    

  [پاسخ]

 2. خانوم میم Says:

  درو چند روزه تو فکرتم.توالدریدر نتونستم شما ویکی دوتا از دوستان رووارد کنم ولی تو کانا فیلد لینکت کردم.نمیدونم چرا پستای اپ شده ات رو نشون نداده….امروز همینحوری یه سر اومدم…دردبگیره گوگل گه ریدرش رو برداشت

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰:

  عزیزمممممم
  واقعا منم خیلی اذیتم همچنان منتظر مژده هستم ببینم نظرش چیه

    

  [پاسخ]

 3. سوسن جعفری Says:

  عالی بود Smile

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰:

  In Love

    

  [پاسخ]

 4. New Guy Says:

  خب!
  از اونجایی که این پست کاملا تخصوصیه و مشتریش کمه، لذا لازم می‌دونم به چند نکته اشاره کنم!
  اول اینکه شما از این مسافرت‌ها که یهو شونصد نفری هوار میشن خونه یه نفر زیاد میرین؟! آخ آخ خیلی حال میده. خیلی وقته این مدلی سفر نرفتم. یاد دوران طفولیتمون بخیر
  بعد اینکه اون خیاطها اینهمه متر زدن آخرشم یه بریس ساختن که انقدر گشاد بوده که بعد ۱۳ سال هنوز اندازته یا چی؟!و اینکه تو از نظر شخصیتی تو روابط اجتماعی انقدر شق و رق هستی که بدون بریس هم همیشه کمرت کاملا کشیده و صافه!
  و اما نکته‌ی جالب اینه که کاملا میشه تجسم کرد وقتی کوچیکتر بودی و چیزی مخالف میلت بود و نمی‌خواستی انجامش بدی سیاهی چشمهات رو می‌چسبوندی به ابروهات و با لبهای جمع شده می‌گفتی “نچچچچچچچچچ!”
  در آخر باید بگم رکابیِ مردونه فقط از این سفیدهاش خوبه که انقدر شسته شده دیگه عین شیشه اونورش پیداست و اساسا خوراکه راننده کامیونهاست تو جاده! با یه شلوار کردی و آفتابه‌ی قرمزی که از بس بهش آفتاب خورده فقط شبهی از رنگ اولیش دیده میشه!

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۶:

  نه بابا مسافرت اینجوری اگرم بخوام برم نمیتونم کما اینکه اصلا خونواده م این سبکی نیستند
  بریس اندازمه والا نمیدونم رشدم متوقف شده در ١٢ سالگی Laugh
  نه بابا اتفاقا اینقدر مظلوم بودم منتهی خوب زود گریه م میگیره نمیدونم دلشون سوخت دیگه.. کلا لجبازم آره
  نه رکابی نه! بلوز آستین کوتاه! چون اونوقت کتف ها با بریس اصطکاک پیدا می کنه و دردناک میشه اما کلا همون جنسی که راننده کامیونا میپوشن Grin

    

  [پاسخ]

  ژ پاسخ در تاريخ آبان ۱۴م, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹:

  من تمام پست رو خوندم و ازش استفاده کردم . بعضی پستا تخصصیه و مشتریاش خاص (و نه کم) هستن . معلومه که این آقا یا خانم خیلی عددی هستن!!! یه مهمونی شونصد نفری هوار می شن که البته ربطی نداره!!! در مجموع احساس من می گه که این نیو گای ! فقط خواسته حرفی زده باشه.

    

  [پاسخ]

 5. ابر کوچولو Says:

  من وقتی بالش زیر سرم نمی ذارم حس می کنم یه مارمولکم که چسبیدم به زمین Grin
  خوفی مونا جونم؟ In Love

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۸:

  اوایل برای منم این حسا بود اما دیگه عادت کردم و الان برام بدون بالشت و روی یه تشک نرم و خنک ماورایی تره تا با بالشت!!!
  میسی لیمی جونم تو خوفی؟ Laugh

    

  [پاسخ]

 6. سعید Says:

  سلام به شما و خوانندگان
  یک پیکان نوستالژیک دارم که داخلش و چعبه اش پر است از کتاب.کتابهای خاص ، کمیاب و نایاب(کهنه و نو) .همه از آب گذشته.حتی عامع پسنداش هم مورد تایید عده ای کتابخون حرفه ای هستند چه برسه به کتابهای خواندنی و عمیقش.
  بصورت سیار می چرخیم و هر جا ، جا دیدیم و چشم ماموران سد معبر را دور ، کتابها را روی کاپوت جلو و جعبه عقب و دور تا دور سقف و باربند می چینیم.دل نازکی هم داریم که به تقاضاهای تخفیف نه نمی توانیم بگوییم.البته در حد معقولش.
  به رفتارهای اجتماعی مردم هم علاقه مندیم.برای همین برخوردهایشان با مقوله کتاب را به زبانی نزدیک به طنز ، در همین وبلاگ وهمچنین در پیجی در فیس بوک می نویسیم.(صفحه ای به نام کتابفروشی سیار سعید)
  سفارش کتاب می پذیریم.کتابهایی هستند که به جرات میگویم منحصربفرد هستند و در دست ما هستند چون ما به خونه ها می ریم برای خرید کتاب ؛ این جور کتابهای تک و ویژه هم گیرمان می آید.
  لیست کتابها را تا جایی که ممکن بوده در یکی دوتا از پستها نوشته ام.ولی نه همه ی آنها را ،ولی با مطالعه همینها دستتان می آید که چه مدل کتابهایی را عرضه می کنم.تقریبا همه ی کتابهایی که دستفروش ها و نایاب فروشی های انقلاب دارند را دارم.
  کتابخانه شخصی شما را هم به قیمتی که نه سیخ بسوزد و نه کباب می خریم.
  در تهران کتابها را یا به پیک می دهیم یا خودمان می آوریم خدمتتان(اگر از سه جلد بیشتر بخواهید) یا خودتان می آیید می برید یا هر مدل دیگه ای که بخواهید.شهرستانها هم با پست یا اتوبوس یا تی پاکس (البته با پرداخت هزینه)
  اگر کتاب هم نمی خرید قول می دهم مطالب وبلاگ برایتان جدابیت خواهد داشت.
  حرف ناگفته ای نمانده بجز اینکه منتطرتان هستیم با افتخار
  http://kohneketab.blogfa.com/
  با تشکر: سعید مسعود

    

  [پاسخ]

 7. بهزاد Says:

  سلام!!!! خوبی؟ اخه من که الکی بهت نمیگم خانم دکتر!!!! خانم دکتری دیگه!!!

  بالاخره من بعد از ۲ هفته از تبریز برگشتم و اینترنت پیدا کردم!!!!

  خب خانم دکتر یه سوال قبلا نوشته بودی که الان نمیتونی بدون تکیه گاه بشینی، درسته؟ چرا؟

  مواظب خودت باش خانم دکتر!!!! بای

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۰۲:۰۳:

  سلام
  Grin
  اره نمیتونم اما با دستام تکیه درست میکنم واسه خودم یعنی موقع نشستن دستم حتما باید به زمین یا صندلی باشه تا خودم درست و مرتب نگه دارم البته طرف مقابل من هیچگاه متوجه عدم تعادل نمیشه چون من دستام حفظم میکنه فقط گاهی که دستام خسته یا ممکنه کسی هولم بده ممکنه تعادلم رو از دست بدم

  دلیلش اینه که کمرم صافه و ستون مهره هام بهم جوش خوردن و انعطاف ندارم واسه همین یه دیوار هم که صاف باشه نیاز به یه تکیه گاه داره تا فرو نریزه

  کلا باش مشکلی ندارم به ندرت مشکل پیش میاد

    

  [پاسخ]

  sima11 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴م, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۹:

  سلام مونا جون این عدم تعادلت تو نشستن به خاطر اسیب نخاعیه یا به خاطر این میله ها؟
  اونایی که سالمن فقط عمل اسکولیوز انجام دادن بازم این میله ها تو نشستن وتحرکشون محدودیت ایجاد میکنه؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵م, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۶:

  سلام عزیزم
  نمیدونم دقیقا
  اما به نظرم میاد این عدم تعادل به خاطر عدم انعطافه چون من خیلی سیخ میشینم از طرفی تقریبا کمرم رو به واسطه لگن و گردن نگه میدارم و این خودش باعث عدم تعادله

  حالا اینکه تو اونایی که ضایعه نخاعی نیستن هم همینطوره اطلاع ندارم

    

 8. ابر کوچولو Says:

  مرسی مونایی منم خوفم .. Smile
  مونا راستی کار روی سنگ با گواش هم خیلی ایده ی جالبیه…
  من در به در دنبال سنگ می گردم…
  تازه گواش هم ندارم (آیکن گدا سر کوچه) Grin

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲۳:۰۹:

  من روی سنگ انجام دادم روی سفال هم انجام دادم یه مدت تو مدرسه مون زنگهای هنر همش رو سفال میکشیدیم نقاشیا رو Big Smile
  روی سنگ های ریز و درشت خیلی نازن
  راستی نقاشی با پاستل و مدادرنگی هم خیلی زیباست بیشتر از گواش اما گواش به خاطر جرم بالاش واقعا رنگهاش زنده ست

    

  [پاسخ]

 9. نسرین Says:

  سلام مونا جون
  خدا رو شکر که بهتری، باور کنید نوشتن این تجربیات خیلی بیشتر از یک پزشک متخصص به بیماران کمک میکند
  مونا جون شماها مشکلاتی رو که تو اسیب نخاعی هست رو هم دارید، منظورم اینه که اسکولیوز نخاع رو هم درگیر میکند یا فقط ستون مهرهاست؟

    

  [پاسخ]

  Mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۵:

  سلام نسرین خانم جان
  Smile
  من که خودم اسیب نخاعی بودم بعد از سه سال به خاطر فلجی کمر ستون معره هام انحراف پیدا کردن
  اما اسکولیوز دارها ی مادر زادی و یا … هم ممکن نخاعشون بعد از ابتلا درگیر شه..
  یا اینکه انحراف های شدید ممکن به نخاعشون آسیب وارد شه که اغلب عمل سالم سازی روشون به خاطر ریسک انجام نمیشه…

    

  [پاسخ]

 10. New Guy Says:

  آهان پس شما همونی هستین که همه شونصد نفری خونشون هوار می‌شن؟!
  آقا دقت کنید با آستین‌دار کاملا رنگ‌بندی‌ها تغییر می‌کنه‌ها! خود زیرپوش آستین‌دار میشه آبی روشن که راه راه میشه ولی همچنان اونورش پیداست. بعد رنگ آفتابه هم سفید میشه در این حالت. بعد در این شرایط یه نکته‌ی ظریف وجود یه سوراخ نخودی در ناحیه‌ی شکم ورقلمبیده‌ی راننده‌ی مورد نظره! وجود این سوراخ خیلی حیاطیه!
  بعدشم مگه بالشت رو میذارن زیر سر؟!!! بالش رو بذاریم زیر سر پس چی رو بغل کنیم؟!!!!

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۰۳:۱۷:

  آره ما کلا پاتوقیم البته نه شونصد نفری با تعداد کم
  Laugh Laugh آخه ما چیکار این رانندگان محترم داریم این وسط؟
  شوما دو تا بالشت ببر تو رختخواب

    

  [پاسخ]

  New Guy پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۳:

  ظرفیت گنجایش بار واسه صندوق عقب ماشین رو بر حسب لیتر میگن. مثلا میگن فلان ماشین صندوقش ۳۵۰ لیتر گنجایش داره! حالا بغل ما هم شونصد لیتر گنجایش داره! دو تا بالشت که چه عرض کنم، تازه پتو رو هم بقچه می‌کنیم و در آغوش می‌کشیم بازم جای خالی داریم! بچه دست و پاش بزرگه، توانایی‌هاش بالاست! خلاصه اینکه بازم بالش واسه زیر سر باقی نمی‌مونه

    

  [پاسخ]

 11. sima11 Says:

  سلام مونا جون برات یه دردسر شدم دیگه ولت نمی کنم از همه ی بچه هایی که تجربه عملو دارن میخام کلا منو راهنمایی کنن همونطور که گفتم فقط دو هفتس دادش جونمو عمل کردن مام هیچ اطلاعاتی در مورد مراقبتش ومحدودیتا وکارایی که باید بکنیم نداریم میشه منو از توصیه هاتون محروم نکنین از حالا ممنون
  اون ۱۳ سالشه مدرسه میره و۶۰درجه اسکولیوز داشت بعد عمل به۱۷ درجه رسید بعد ۲هفته که از عملش میگذره درد نداره الان بریس میبنده موقع بلند شدن ، اصلا قبل عملم هیچ درد یا شکایتی نداشت فقط ذر مورد اون میله ها ونحوه ی خم شدن وفشارووزن کیفش نگرانم؟ Question

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵م, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۳:

  سلام عزیزم
  در خدمتم
  فقط لطفا اون سه پست مرتبط با کلیه نظراتش رو بخون
  خب خدا رو شکر که درد نداره ولی تعجب می کنم که درد نداره !!!! تموم استخوان ها رو تیکه تیکه می کنن!!! منم قبل عمل درد نداشتم
  با میله ها نمیشه خم شد و بعد از خروج هم نمیشه دیگه چون استخوانها جوش میخوره
  کیف هم میتونه از این چمدونی ها که چرخ دارن بگیره برای این یه سالش..بعد از یه سال هم کوله هیچ مشکلی فکر نمی کنم داشته باشه
  برای مدرسه هم هیچ مشکلی نیست
  من حتی چند بار از ویلچر افتادم تو مدرسه و هیچیم نشد
  فقط راقب باشه دیگه خب بچه ها هل میدن یا مثلا ممکنه ورزشش محدود بشه نمیتونه انعطاف و دراز نشست بره باید ورزش سبک کنه و یا نامه از پزشک بگیره برای زنگ های ورزش
  در خدمتم فقط این یک هفته با تاخیر پاسخگو هستم ببخشید در مورد چت هم متاسفانه برام مقدور نیست اما هر سوالی داشته باشید با کمال میل در خدمتم سیما خانم عزیز

    

  [پاسخ]

 12. مهوار Says:

  یه جاهایی کنج نوشته هات آدمو به حسرت وا میداره!!

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵م, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۷:

  Smile خدا نکنه حسرت کسی رو بخورید انشاالله در پناه خدا باشید

    

  [پاسخ]

 13. sima11 Says:

  ممنون مونا جونم بابت راهنماییت عزیزدلم.همه ی پستاروخوندم
  مونا جون یه سوالم دارم داداشم چندروزه میگه کلیه هام گاهی درد میکنه حس میکنم یه تیکه استخونم بیرون زده یا میگه به قول خودش بغل کلیم هی حباب میترکه
  بابام میگه شاید چون جای کلیه هاش بعد عمل تغییر کرده اونجوری فک میکنه شمام همینجوری بودین؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۶:۳۷:

  ببخشید بابت تاخیر
  مایعات زیاد بخوره به خاطر کم تحرکیه
  منم اینجور می شدم
  البته من وضعیتم فرق داره کلا منتهی تجربه ی اینچنینی رو هنوز هم دارم

    

  [پاسخ]

 14. kiana Says:

  salam mona jan
  halet chetore
  in rozha kam be net miyam
  emshab forsat shod ke behet sar bezanam
  va khaterat bereys va amalet ro khondam
  20 sal pish yeki az dostanam pish doktor ganjaviyan in amal ro anjam dad
  va kheyli delam mikahd bedonam che modat dar gach bodi
  chon on 6 mah toye gach bod
  mamnon misham baram benevisi Kiss

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۶:۳۹:

  سلام عزیز دل
  خوبین ؟ بچه ها خوبن ؟ In Love Kiss
  من یه هفته تو گچ بودم و بعد ۶ ماه تو بریس مطلق
  مواردی بود که به خاطر زخم بریس رو در میوردم از همون قالب گچ که کمی هم تحلیل رفته بود استفاده می کردم
  عزیزمی Smile

    

  [پاسخ]

 15. سجاد Says:

  اخیراً متوجه شدم من این اسکلیوز رو هم دارم!!! اما خفیفه!
  اخیراً تر اینکه بعضی ها درصدی اش رو دارن و اینکه پسرا با بالای ۳۰ درصدش میتونن معافی سربازی هم بگیرن.

  خداوند شما رو خیر بده، تجربتو در اختیار دیگران میذاری و خیلی میتونه کمک باشه. Smile

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مهر ۱م, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۶:

  جدی ؟؟
  پس خیلی مواظب باشید خیلی…

    

  [پاسخ]

  سجاد پاسخ در تاريخ مهر ۱م, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۹:

  آره. دکتره ارتوپدی گفت خیلی پاپیچش نشو.
  گفت شغل پشت میزنشینی داشته باش و بار سنگین بلند نکن. خلاصه از این توصیه های ارتوپدا.

    

  [پاسخ]

 16. محمد Says:

  سلام ابجی شمابرای ترمیم نخاع دکترسراغ نداری

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۲ ۱۸:۵۱:

  ترمیم ؟
  آسیب نخاع فعلا درمان نداره
  دکتر رحمت و دکتر طباطبایی در تهران پزشکای خوبی در این حیطه هستند

    

  [پاسخ]

 17. سارینا Says:

  سلام مونا…
  من چند روز پیش رفتم پیش دکتر گنجویان… یه سال پیش اونجا بودم و انحرافم ۴٨ بود..
  الان با عکس جدیدم و حساب کتابای گنجویان با اون خط کشش اسکولیوزم شده ٧٠ Big Frown((
  دیگه عملم حتمیه…..
  ١٧ سالمم هست احساس میکنم برای عمل دیره Frown
  خیلی میترسم…
  ممکنه خوب نشه به نظرت؟ Frown

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳م, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۰:

  سلام عزیزم
  سارینا جان ب حرفای دکترت توجه کن خواهش می کنمممم ازت
  بهش اعتماد من
  نترس
  دیر و زود رو دکتر خودش تشخیث می ده شما آرامش و شجاعت و تلاش داشته باشد همین:Smile

    

  [پاسخ]

 18. سارینا Says:

  قرار شد عمل کنم دیگه .. با دکتر صحبت کردم!
  فقط چند تا سوال ازت دارم
  درد بعد عمل در چب حدیه؟! همه میگن وحشت ناکه Frown
  اون تایمی که وسط عمل به هوش اومدی درد داشتی؟ یعنی بی حس بود کمرت یا حس میکردی؟
  اون ٢-٣ روزی که گچ گرفته میشه واااااااقعا” از سوالم شرمندم :دی ولی میخوام بدونم نمیشه تا دستشویی رفت؟ :دی
  تو میدونی طی ٧ساعت عمل چی کارا میکنن جز اصلاح انحراف؟ چون ٧ ساعت به نظرم طولانی میاد :-؟
  عوارض قرصای بی هوشیم هم اگه لطف کنی بگی خیلیییب ممنونت میشم Smile
  مرسی عزیزم Kiss

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۴م, ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷:

  درد عمل زیاده منتهی داروی تسکین می گیری پمپ مرفین بهت وصله و …
  نه تو اون زمان درد نداری فقط می بینی می شنوی و لامسه ی پاهات کار می کنه و دیگر هیج دستات بسته است و دهان اکسیین و تخلیه و آب دهان
  نه نمیشه دستشویی رفت سونداژی .. بدنت رو تمیز کن خوب
  عمل خوب به این آسونی ها نیست حواس باید به خون و قلب و ریه و نخاع و …. باشه اط طرقی بیشتر ساعات توی ریکاوری هستی و تا بیای بخش طول می کشه در کل عملش طولانیه
  برای عوارضش افزایش رشد موی زائد توی بدنم بود ممکن برای دیگری نداشته باشه
  خواهش می کنم گلمSmile
  همش می ارزههههه خوشگل می شی و تو سن جوانی که می خوای ازدواج کنی از لحاظ ظاهر اعتماد به نفس داریSmile
  موفق باشی
  پیام های جدید هم بخون کسایی که تازگی جراحی کردن پیام گذاشتن

    

  [پاسخ]

 19. سارینا Says:

  وای چه قدر سخت ولی بازم خدا رو شکر که درمان داره… میگن یکی از عوامل مهم برای عمل کردن روحیه ست که من ندارم. یعنی اطرافیانم اصلا” توجه نمی کنن. خوش به حال تو که خانوادت اینقدر با مسئولیت هستن و به فکرتن! البته از لحاظ انتخاب دکتر و اینا منظورم نیست..
  من الآن ١٧ سالمه تقریبا” Frown
  یعنی از این ٧ ساعت حدودا” ٣-۴ ساعت عمله و بیشترش و ریکاوریه؟
  میشه بگی برای چه کارایی لازمه یکی مراقبت کنه و تا چه مدتی؟
  مثلا” واسه راه رفتن کمک لازمه؟ بعد عمل رژیم غذایی خاصی نداشتی؟
  تا وقتی که میبرنت برای عمل و بی هوش نیستی رو شکم خوابیده بودی؟ بعد عمل هم رو کمر خوابیده بودی؟
  من امسال سوم دبیرستانم و درسام خیلی حساسه… دکتر گنجویان به من گفت قبل ١۵م عمل میشه ولی هنوز باهام تماس نگرفته که تایم دقیق بگه Frown
  امیدوارم تا بعد عید همه ی این مسائل به خوبی و خوشی تموم شه و به درسمم برسم.
  مرسی مونای عزیزم از اطلاعاتت :* همیشه شلامت و موفق باشی :*

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۶م, ۱۳۹۲ ۱۹:۴۳:

  چرا روحیه نداری؟
  خوشگل می شی و سلامتSmile
  ببین حتما خانواده ی شما هم به فکرتونن وگرنه مطمئن باش که پیگیر سلامتیت نبودن اتفاقا باید منظورت انتخاب دکتر و .. باشه چون شما چیزی که از درون خونواده من نمی دونین
  پس ببین تا اینجا مساوی هستیم
  به اونا هم حق بده برای خودشون هم سخته به اونها هم فشار میاد از هر لحاظی که فکر کنی ولی چون دوستت دارن مسئولیت این فشار رو دست می گیرن..شک نکنSmile
  نمی تونم ساعات عمل رو دقیق بگم ولیکن یکی دو ساعت ریکاوریه فکر کنم
  مراقبت ؟ خودت باید مراقبت کنی از خودت Smile
  تا همون مقداری که بیمارستانی که پرستارا مراقبت رو دارن و البته همراهت بعدش هم خودت مراقب خودتیSmile
  راه رفتن رو نمی دونم درست چون من ضایعه نخاعی هستم اما بچه هایی که اونجا بودن برای راه رفتن مثلا مادرشون از پشت یقیه ی بریس رو می گرفتن شاید یکم تعادل ندارن به خاطر درد شاید و اینکه خیلی صاف و صوف شدن
  رژیم چرا دو روز هیچی نمی خوری فقط سرم می گیری به خاطر تهوع شدید بعد عمل …بعدش دیگه برات غذاهای توپ میارن از شنسل مرغ و لازانیا گرفته تا کباب برگ مخصوص

  نه همش رو کمر بودم فقط موقع به هوش اوردن رو پهلو خوابیده بودم
  تا یه ماه بعد تقریبا عادی میشی و ۶ ماه بریس رو یکم سخته و بعدش عادی می شی
  خواهش می کنم عشقم به امید سلامتیت
  دکتر و بیمارستان مهراد عالی هستن به خدا توکل کنSmile

    

  [پاسخ]

 20. سارینا Says:

  سلام. مرسی مونای عزیز از راهنماییاتKiss
  من تا آخر هفته دارم میرم برای عمل ، الآنم پر از استرسم! :دی
  منشی دکتر به من گفت بعد عمل مستقیم بریس میپوشی و گچ نمیگیرن! گفت بعد ۵تا ١٠ روز میتونی از بیمارستان مرخص شی. خود دکتر گفت باید از یه روز قبل بستری شم ، خود عمل حدود ٧-٨ ساعته.
  فقط واقعا” چطوری میشه که ٢ هفته مو ها رو نشست مونا جون؟ پرستارا به تو راهی واسه تمیز کردن موها پیشنهاد نکردن؟
  بریس هم باید تا ۶ ماه بپوشم.
  هزینه ها هم برای بیمارستان و تیم جراحی چیزی حدود ٣٠ تا ٣۵ میلیون و برای میله ها و پیچ و مهره ها حدود ١۵ تا ٢۵ میلیون بستگی داره که چقدر از ستون مهره ها به میله احتیاج داشته باشه. بریس بعد عمل هم حدود ٧٠٠ هزار تومن.
  بعد عمل هم میام بقیه اطلاعاتمو بهتون میگم ؛)

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴م, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۴:

  سلام عزیزم
  خدا به همرات انشاالله به زودی میای و خبر سلامتیت رو برام می نویسی
  عزیزم موهاتو حتما کوتاه کن
  بدنت رو با فوم می شورن کمک پرستارها و بعد سرت رو از تخت آویزون می کنن و موهات رو می شورن و سشوار می زنن عالی و تمیز و سرحال می شی، هیچ نگران نباش حمومت می دن روی تخت
  ولی موهاتو کوتاه کن فکر کن من با این وضعیت موهام تا باسنم بود و خیلی اذیت شدم اونجا حتی آرایشگر هست برای کوتاه کردن مو ولی تو خودت قبل از عمل برو موهاتو مصری کوتاه کنSmile
  ممنونم از اطلاعاتت
  سلامت و تندرست باشی در پناه خدای مهربون

    

  [پاسخ]

 21. mona Says:

  سلام گلم
  دکتر گنجویان تهران برو
  کامنتهای دیگه رو بخون کامل تا اطلاعات بگیری
  فقط هزینه درمانش پیش گنجویان خیلی بالاست شاید الان تا ۱۲۰ میلیون کشیده باشه
  برو پیش ایشون اگر هزینه رو نداری به خود اون بگو کجا بری که هزینه ش کمتر باشه خیلی دکتر خوبیه
  بهترین دکتر ایرانه و خیلی مدال افتخار از دنیا گرفته
  کارش عالیه

    

  [پاسخ]

 22. سمیرا Says:

  سلام خوبی منا جون؟
  منم تازگیا رفتم گنجویان به من گفت احتمالا عمل ولی باید چند ماه دیگه برم باز منو ببینه.
  دارم دیوونه میشم Frown
  اولش یه جورایی خوشحال بودم که راه درمانی هست و مجبور نیستم تا آخر عمر اینجوری بمونم ولی وقتی به عمل فکر میکنم میخوام گریه کنم
  دانشگاهم چی میشه؟ Frown من نمیخوام با بریس برم دانشگاه و خوابگاه Frown
  دکتر به من گفتن بعد ۳ماه میتونم حرکات عادی داشته باشم،منم فکر کردم اگه اول تابستون برم عمل تا اول مهر بریس میذارم بعد تمومه میرم دانشگاه ولی الان ششما میگی ۶ماهه Frown
  بعد محدودیت های حرکتی در چه حدیه؟ یعنی مشخص میشه من بلند شدن نشستنم عیر عادیو سخته؟ ورزش میشه کرد؟ میشه پرید؟ میشه رقصید؟ میشه خم شد؟ Frown
  خیلی میترسم خیلی Frown

    

  [پاسخ]

 23. ستاره Says:

  سلام …من یه ماهی میشه عمل کردم…اسکولیوز داشتم….پلاتین گذاشتن تو بدنم…یه سوال داشتم…از گردنم تا بالای باسنم بخیه داره….سوالم اینه که اطرافای زخمم یه جوریه…یه کمی بی حس هست..بی حس کامل نه..حسشمی کنم ,,پوستم یه جوری عجیبه…میخواستم ببینم عادیه ؟؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۳م, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۲:

  سلام عزیزم
  بله برای منم همینجوریه اعصاب اطراف پوست گاها آسیب میبینه و تا به روال قبل برگرده طول می کشه و بعضی قسمت ها همین جوری می مونه انگار وقتی بهش دست میزنی هم چندش می شه من بعد از این همه سال برام اینطوریه دردم نمی گیره ولی چندش ناکه به قول شما یه جوریه

    

  [پاسخ]

 24. ستاره Says:

  سلام…مرسی مونا جان…من فک کردم فقط برای من اینطوریه….مرسی عزیزم…

    

  [پاسخ]

 25. شادی گل Says:

  سلام..
  منم ۷ ماه میشه ک عمل اسکولیوز انجام دادم ولی پیش دکتر صفایی..
  الان حالم خوبه ..
  ولی همش نگرانم ک نکنه بعدها برام مشکلی پیش بیاد Frown Frown
  میخاستم ببینم شما موردی دیدین ک عمل اسکولیوز کرده باشه و بچه دار هم شده باشه؟؟
  واسه ازدواج مشکلی هست؟؟
  ممنونم ازتون

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۲۵م, ۱۳۹۳ ۲۱:۱۴:

  سلام گلم
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  بله عزیزم تو کامنتهای همین وبلاگ هس مشابه این مورد
  منتههی اونی که اسکولیوز داره به احتمال زیاد بچه ش اسکولیوزی میشه Frown
  برای ازدواج هم مشکلی نیست و همچنین برای بچه دار شدنSmile

    

  [پاسخ]

  گلناز پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۶ ۰۰:۰۱:

  ۳۰درصد احتمال اسکولیزی شدن فرزند وجود دارد

    

  [پاسخ]

 26. zahra Says:

  سلام.حالتون خوبه من اسکولیوز عمل کردم الان ۴ماه میگذره میخواستم بدونم ایا میتونم رو زمین بشینم کی میتونم ؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳م, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۷:

  سلام عزیزم
  بعد از ۶ ماه بریسو در اوردم نمیدونم دقیقا چقدر بعدش رو زمین نشستم ولی خب الان سالهاست رو زمین میشنم و مشکلی نیست عزیز دل
  نگران. نباش زمان همه چی رو به حالت قبل برمیگردونه
  انشاالله سلامت باشی

    

  [پاسخ]

 27. Romina Says:

  استراحت بعد عمل چه قدره ؟
  مثلا من ک الان میرم مدرسه خیلی وقت بدیه ک عمل کنم؟
  شکل ظاهریش کاملا خوب میشه؟ وقتی نگاه میکنی بش جای زخم و اینا نیست؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۳م, ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹:

  سلام رومینا جان
  بستگی به خودت و جسمت و بدنت داره
  من خودم ضعیف بودم و بیمار نخاعی و استراحتم تقریبا یک ماه در بیمارستان و دو ماه بعد در خونه و کلا تا ۶ ماه درگیر بودم به شدت و حتی مدرسه هفته ایی دو روز می رفتم
  منتهی من خیلی ها رو دیدم فقط ۴ روز بیمارستان بودن و نهایتا یه ماه درگیر درد و استراحت بودن
  بذاری تابستون بهتره ولی کلا به خودت و سلامتیت بستگی داره با پزشکت مشورت کن عزیزم
  بله من که ۸۰ بود الان بسیار زیبا و مانکن گونه ست خیلی خوبه
  جای زخم مثه یه نوار باریک سفید روی پوستت میمونه اگر مواظب باشی و تو دوران بعد از عمل که بریس میپوشی بدنت از بریس زخم نشه خوبه وگرنه جای عملش خیلی ظریف و خوبه اصلا معلوم نیست
  مواظی زخم بستر باید باشی همین

    

  [پاسخ]

 28. اسرا Says:

  سلام من انحراف نخاع دارم و الان چن ماهی که خیلی کج شدممممم اصلا جلو اینه نمیرم همش در حال گریه اخه من امسال سومم و امتحان نهایی دارم دکترا میگن عمل شم واسه ۱۵ فروردین نوبت عمل دارم و خیلی میترسممممم لطفا راهنمایم کنین
  ممنون میشم

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳م, ۱۳۹۳ ۲۰:۱۹:

  سلام اسرا جان
  نوبت رو برای چی ۱۵ فروردین گذاشتن
  نمیشد به بعد امتحانات موکول کرد یا دکتر تشخیص دادن باید زود عمل بشی؟
  عزیزم من مشاور هم هستم میتونم کمکت کنم اصلا نگران نباش به لحاظ درسی هم سعی می کنم کمکت کنم که بتونی خودتو برسونی هر چند که کار سختی داری
  عزیزم اسرا جان گفتی راهنماییت کنم ؟ در چه موردی؟ اگر همه ی کامنتها رو بخونی میتونی کلی اطلاعات خوب به دست بیاری و متوجه بشی این عمل تو هیچ دو نفری یکسان نیست ولی خب یه سری چیزها یکسانه

    

  [پاسخ]

 29. اسرا Says:

  من بچه شمالم ساری عمل میکنم و دکترم حدادی برام دعا کنین

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳م, ۱۳۹۳ ۲۰:۱۶:

  سلام عزیزم توکل به خدا کن انشاالله عمل به خوبی پیش میره

    

  [پاسخ]

 30. sahar Says:

  سلام منا جان خوبی؟ دکتر گنجویان به من گفتن ۵ سال بعد از عمل میتونی میله هارو دربیاری…شما درآوردی میله هارو؟ عملش به سختی عمل اصلیه؟

    

  [پاسخ]

 31. * Says:

  سلام مونا خانم.من تقزیبا۸سال پیش عمل کردم چن وقت پیش ی کم کار سنگین انجام دادم الان۲هفته س کتفم خییییلی درد میکنه حتی از رفتن ب دکتر میترسم.نمیخام به خانوادم چیزی بگم چون همش ترس اینو دارم خدایی نکرده اتفاقی واسه پلاتینام افتاده ..فکر اینکه اگع خدایی نکرده دوباره مشکلی واسم پیش بیاد داره دیوونم میکنه چون دیگه طاقت عمل و حواشی اونو ندارم.واقعا الان ک دارم اینو مینویسم گریم گرفته تو روخدا دعام کن مشکلی نباشه چون الان درد کتفم خییلی آزارم میده.بنظر شما ممکنه دوباره مشکلی ستون فقزاتم پیش اومده باشه؟؟؟؟؟؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ خرداد ۶م, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹:

  سلام عزیزم
  کارهای سنگین انجام نده ولی این دردها طبیعیه
  گاهی ممکن پلاتین بشکنه..من پلاتینم شکست ولی تقریبا با همون پلاتین شکسته ۵ سالی زندگی کردم و موردی نبود
  من عمل خروج پلاتینم انجام دادم و الان خیلی راحتم بابت اون ناراحت نباش
  کمی استراحت کن
  اگر درد ادامه دار بود حتما به پزشک مراجعه کن نهایت یه عکس رادیولوژیه ممکنه اصلا پلاتین آسیب ندیده باشه عزیزم
  من رو خبر کن از حالت دوستم

    

  [پاسخ]

 32. matine Says:

  سلام.من خیلی میترسم از عمل.راستش ورزشکار هم هستم و اگه عمل کنم دیگه فک نکنم تا ۶ ماه بتونم برم باشگاه . تازه اگه عمل کنم فک کنم این تابستون زهرمارم بشه همش باید تو خونه بمونم . بنظرتون چیکار کنم؟۱۶ سالمه سال اول دبیرستان Cry Cry خواهش میکنم کمکم کنین نمیدونم باید چیکار کنم

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲م, ۱۳۹۴ ۰۲:۴۰:

  سلام عزیزم
  درسته خیلی سخته خیلی
  میدونی خیلی خوبه که ورزشکاری زودتر درمان میشی چون بدنت مقاومه وزودتر به حالت عادیت برمی گردی خصوصا اگر از بد از عملت نرمش و ورزش سبک رو ادامه بدی
  نه اینجور نیست که زهرمارت بشه تو بلافاصله بعد از عمل میتونی راه بری و با پای خودت بری خونه و نهایت یه ماه بعد خوب میشی
  به نظرم سلامتت و علی الخصوص نکته ی مهم زیباییت رو نباید فراموش کنی بزرگتر که بشی ورزش تو الویتت نیستو الویت های دیگه ی زندگی میاد سراغت مثل کار و ازدواج که توی اینها این بعد مهمه پس سعی کن تصمیم درست رو با فکر کردن به تمام ابعاد بگیری
  من که میگم چون ورزشکاری خیلی زود بر می گردی رو روال
  پس به حرف پزشکتو و خونوادت توجه کن
  و حتما هم منو در جریان بذار عزیزم
  با عنایت خداوند سلامتیت رو ارزومندمSmile

    

  [پاسخ]

 33. سادات Says:

  سلام عزیزم دوست من یک هفته بیشتره عمل کرده و دردش وحشتناکه . من خاطرات مختلفی خواندم درد نداشتند یا ننوشته بودند. لطفا اگه راهنمایی می دونید بکنید . ممنون. همیشه سلامت باشید

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مرداد ۹م, ۱۳۹۴ ۰۵:۲۱:

  سلام عزیزم
  لطفا پست های اسکلیوز ۱ و ۲ و پست صلابت وبلاگ رو بخونید اونجا اطلاعات خوبی نوشتم و خیلی از دوستان هم تجربیاتشونو گفتن
  زمان همه چی درست میکنه..صبوری و صبوری
  ان شاالله بهبودی هرچه سریعتر…..

    

  [پاسخ]

 34. ماندانا Says:

  سلام مناجان
  امشب اتفاقی سایت شمارو دیدم الان یک ماه در گیر تحقیق وبررسی در مورد عمل هستم برای دخترم رزا . دکتر فاخری در بیمارستان میلاد به من گفتند باید عمل بشه و دستور عکس دادند چون ما عکس جدید نداشتیم و چندسال هی موضوع رو جدی نمی گرفتیم می گفتم عمل که اصلا .. ولی ظاهرا ناچاریم به عمل تو این هفته از دکتر قندهاری عامری بهتاش وقت گرفتم تا ببینم نظر همه یکی – این کامنت ها ی دوستان هم عالی بود و هم دلهره اور به قول شما فکر کنم زمان همه سختی های بعد عمل رو از بین می بره فردا ۱۳۹۴/۵/۵ مرداد میرم پیش دکتر قندهاری تا نظر دومین دکتر رو بدونم برام دعا کنید واقعا تو بد شرایطی هستم . از این که پاسخ من رو بدید من رو بی نهایت خوشحال می کنید چون این روزها ی قبل از عمل داشتن دوستی که اطلاعاتش زیاد باشه خیلی به تصمیم گیری ما کمک می کنه به خصوص که من تو اینترنت فیلم جراحی رو دیدم و ….

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مرداد ۹م, ۱۳۹۴ ۰۵:۴۳:

  سلام مامان عزیز
  نگفتین دخترتون چند ساله است؟ سن مهمه تو این عمل
  به لحاظ شرایط بیمارستان و بعد عمل که همه چی اوکی هست خیالتون راحت که پرستارها و دکتر تا دلتون بخواد ناز دخترتون رو می خرن
  شما هم آرام باشید تا دخترتون هم در آرامش باشه
  لطفا پست های دیگه ی مربوط به اسکلیوز رو در وبلاگ مطالعه بفرمایید
  و اینکه بازم میگم گذر زمان و صبوری همه چی رو درست میکنه..پناه بر خدا..

    

  [پاسخ]

  ماندانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲م, ۱۳۹۴ ۲۱:۴۱:

  سلام منا جان من امشب تازه با خیال اسوده تونستم دوباره سری به سایت شما بزنم درگیر کارهای
  دخترم رزا بودم تازه شهریور۹۴ ۱۴ ساله میشه تو بیمارستان میلاد از دکترش خیلی تعریف می کنند حسابی تحقبق کردم چند تا مریض اش رو هم بعد عمل دیدم الان دیگه ارامش ام رو بدست اوردم به ما برای ۹۴/۶/۲۱ وقت بستری دادند از همه دوستان می خوام برای همه و دخترمن دعا کنید تا انشالله به خوبی و با موفقیت این عمل انجام بشه . البته نوع اسکولیوز رزا از نوع کیفوز هست و انحراف به چپ و راست نداره ولی چون قوز اش ۸۰ درجه شده باید عمل بشه این رو بگم من خیلی سال فهمیده بودم ترس مانع میشد دنبالش رو بگیرم یعنی یه جور هایی قبول نمی کردم به نظرم مادرهایی که با این مشکل روبه رو میشن این اشتباه من رو تکرار نکنند . من باز بعد از عمل براتون کامنت می زارم
  موفق و پیروز باشید

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸م, ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲:

  سلام مامان مهربون
  زیر سایه ی خداوند و ائمه ع صحت کامل دختر شما رو آرزومندم..
  نه ترسی نداره دخترتون دقیقا تو همون سنی هستن که من عمل شدم و درجه انحراف هم مشابه هست من الان قوس کمرم و سلامت کمرم مثه مانکن ها صاف و بی نقصه Smile خدا روشکر
  ان شاالله دختر تون رو زیبا و قدد بلند و سلامت به زودی میبینید..

    

 35. کامبیز Says:

  سلام کامبیزم باز اومدم با اجازه مدیر محترم سایت به عنوان کسی که عمل اسکولیوز با زاویه ۷۰ درجه داشت شمارمو میزارم تا به دوستان مشاوره بدم و تشکر میکنم از تمام کسایی که منو محرم دونستن و تماس گرفتن چه محیط مجازی چه تماس مستقیم
  ۰۹۱۹۵۰۹۹۴۸۹

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰م, ۱۳۹۴ ۰۳:۰۵:

  سلام
  دستتون درد نکنه..

    

  [پاسخ]

 36. زهرا Says:

  سلام مونا جون من ۲۰ روزه عمل کردم
  ولی گرفتی ک از وجود پلاتینها احساس میکنم خیلی اذیتم میکنه
  میخاستم بدونم شما چند روز طول کشید تا به وجود میله ها عادت کردی

    

  [پاسخ]

 37. ماندانا Says:

  سلام دوستان
  سلام منا جان امیدوارم خوب و خوش باشی من تا اخر عمرم همیشه دعا ت می کنم ای نازنین .
  عمل دخترم روزیکشنبه ۲۲ شهریور با موفقیت انجام شد خدا رو هزاران بار شکر که همون جوری که می خواستم شد بعد از جراحی هیچ درد و سختی نداشت سرحال بود تو بخش مراقبت های ویژه هم با همه ما حرف می زد از اتاق عمل و دکتر و …. می گفت احساس می کنم واقعا معجزه الهی بود که همه چیز به خیر وخوشی انجام شد . سه روز بیمارستان بود و روز چهارشنبه هم امد خونه .
  حرف برای گفتن زیاد دارم حالا دوستان اگر سوالی داشتند ۰۲۶۳۳۲۶۲۲۸۹ به من زنگ بزنید ( نیاورانی)
  منا جان صمیمانه و مادرانه به خاطر این وبلاگ ازت تشکر می کنم به ادرس فیسبوک من به نام مانداناشریف سر بزن . می بوسمت موفق باشی Bye

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸م, ۱۳۹۴ ۱۹:۰۴:

  سلام مامان ماندانای مهربون
  ممنون از بزرگواریتون
  خدا رو هزاران مرتبه شکر که دختر خانمتون به سلامتی عملشون انجام شد
  Smile

    

  [پاسخ]

 38. مجید Says:

  سلام خسته نباشین ،من اسکولیوز دارم و بیماریم مادرزادیه راه هم نمیتونم برم ،به نظرتون میشه عمل اسکولیوز کنم در حال حاضر از بریس کاملا بسته استفاده میکنم ،یجا خوندم نوشته بود عمل جراحی فقط واسه اوناس که راه میرن ،و فقط اسکولیوز دارن ایا اینطوره؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آبان ۲۷م, ۱۳۹۴ ۱۸:۴۶:

  سلام دوست عزیز
  من آسیب نخاعی هستم و از ویلچر استفاده می کنم کمی بعد از آسیب نخاعی به خاطر فلج شدن ماهیچه های اطراف ستون مهره های و استفاده ی نا برابر از بدنم درگیر اسکولیوز شدم و در سن ۱۲ سالگی عمل اصلاح اسکولیوز رو انجام دادم
  بنابراین اینکه چون نمیتونید راه برید اسکولیوزتون رو درمان نمی کنن دلیل درستی نیست..
  بهتره قبل از اینکه وقت رو از دست بدید به پزشکتون مراجعه کنید
  سلامت و موید باشید..

    

  [پاسخ]

 39. مجید Says:

  ۱۸ سالمه

    

  [پاسخ]

 40. مانیا Says:

  سلام عزیزم من مانیا جواهری هستم و دوسال پیش کمرم رو پیش دکتر گنجویان عمل کردم خیلی خوب بود و من الان ۱۴ سالمه کمرمو دوست دارم چون خیلی صافه!!! و درمورد مو هم این که منم موهام تا کمرم بود و همش بر باد رفت خلاصه ممنون بابت متن خوبت موفق باشی Kiss Razz

    

  [پاسخ]

 41. مریم Says:

  سلام خوب هستید . منا خانم من تو اردیبهشت ۹۴ به شما پیام دادم ولی جوابی دریافت نکردم لطف می کنید راهنماییم کنید برادر من خرداد ماه عمل کیفوز و اسکلیوز انجام داد ۱۷ سالشه من بابت مراقبتهای بعد از عمل نگرانم الان دیگه از بریس تو خونه استفاده نمی کنه فقط وقتی مدرسه میره استفاده میکنه . می خواستم بدونم مشکلی نداره ؟ من همش میترسم که خدای نکرده بیفته و پلاتینش بشکنه . نمی دونم چطوری می تونم بهش کمک کنم . در ضمن داداشم خیلی لاغره ازپشت یه مقدار میله ها مشخصه دکتر گفته چاق بشه دیگه معلوم نیست ، بابت اینم نگرانم واقعا همینطوره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ دی ۲۴م, ۱۳۹۴ ۱۳:۲۲:

  سلام عزیزم
  نمی دونم کدوم پیام رو میگین پیامها زیادن بابت عدم پاسخگویی عذر میخوام
  مراقبت زیادی نیاز نیست فقط ضربه به کمرش نزنه با توجه به اینکه پسره و اوج نوجوونی خب طبعا فعالیتش زیاده منتهی فقط ضربه سنگین و شدید خطرناکه وگرنه هر کاری دیگه ایی که دوست داره میتونه انجام بده
  الان چون تازه عمل کرده اینجوریه
  اینکه میگم تازه عمل کرده به خاطر اینه که برای من ۶ ماه اول هر روزش انگار تازه بود و خیلی سخت
  بعد از باز کردن بریس یه زمان ۶ ماهه نیازه تا بهتر بدنش کنار بیاد و خوب زخم هاش ترمیم بشه یعنی کلا یه سال یه ساو خورده ایی زمان نیازه تا یکم بدنش عادت کنه و روال بشه
  در مورد لاغر بودن من هم لاغرم در بعضی از قسمت مخصوصا گردن حس می کردم میله رو اما با گذشت زمان کم کم طبیعی میشه براتون یعنی دیگه متوجه اش نمیشه
  اگر گاهی درد داره بریس قسمت پشتی رو بذاره زیر کمرش و نیم ساعت دراز بکشه همه چی به حالت قبل بر میگرده
  من حتی یه قسمت از میله ام شکسته بود و مدت ده سال با همون میله ی شکسته زندگی کردم..فقط عکس ازم گرفتن که محل شکستی رو ببینن یه وقت خطرناک نباشه وگرنه برام مشکل ساز یا دردناک نبود
  یواش یواش به حالت عادی برمیگرده
  زیادم بکن و نکن براش نکنید و بذارید به کاراش در حد توانش رسیدگی کنه و برای خودش زندگی کنه
  سلامت باشید عزیزم

    

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ دی ۲۶م, ۱۳۹۴ ۱۴:۱۹:

  سلام منا خانوم ، ممنون از اینکه جواب دادید . ایشالله همیشه شاد و سلامت باشید . برای داداش منم دعا کنید که حالش خوب خوب شه . مرسی

    

  [پاسخ]

 42. مهسا Says:

  سلام مونا جان من الان شش ماه پیش عمل کردم و فقط دوماه و نیم بریس .پوشیدم و اصلا درد ندارم فقط خواستم بگم من که زود بریس رو دراوردم مشکلی که برام پیش نمیاد ؟یعنی ممکنه اسکولیزم دوباره برگرده یا نه ؟ الان هفته بعد قراره برم دکتر تصویر برداری که کردم رو نشون بدم ظاهرا تو عکس چیزی نیس

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۵م, ۱۳۹۴ ۲۲:۳۹:

  هر کاری که با نظر پزشکت انجام بدی منعی نداره عزیزم خیالت راحتSmile
  عکس رو باید مجدد درجه بندی کنن ببینن چقدر از انحراف باقی مونده و ایا به سمت خوب شدن صد در صد هست یا خیر
  ان شاالله سلامت باشی عزیزم

    

  [پاسخ]

 43. مجتبی Says:

  سلام خواهر گلم
  من کیفوز دارم حدود ۴۰ تا ۴۵
  نمیدونم چیکار کنم خیلی ام درد دارم
  خسته شدم
  دکتر خوب بهم معرفی کن خواهشا

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷م, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰:

  سلام جناب مجتبی
  این پست رو با همه ی کامنت هاش بخونید لطفا
  http://mona.special.ir/archives/775
  سلامت باشید ان شاءالله

    

  [پاسخ]

 44. مریم Says:

  سلام منا خانم، سال نوتون مبارک ، انشالله همیشه شاد و سلامت باشید . من یه سوال داشتم . برادرم عمل اسکلیوز کیفوز رو تو خرداد ۹۴ تو رشت انجام داده . قسمت پشت میله ها مشخصه ، البته من یه بار از شما پرسیدم گفتید که عادیه و به این حالت عاذت می کنه ولی ما هم متوجه میله ها در پشتش می شیم می خواستم بپرسم امکان داره بعد از عمل به علت رعایت نکردن دوباره کیفوز و اسکلیوز برگرده به حالت قبل . من خیلی نگرانشم . البته پزشکشون گفتن که این حالت عادیه به خاطر اینکه بیشتر از این نمب تونسته پشتشو صاف کنه . میشه راهنماییم کنید ممنون

    

  [پاسخ]

  مونا پاسخ در تاريخ فروردین ۱۶م, ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲:

  سلام عزیزم
  سال نو شما هم مبارک
  همچنین شما دوست عزیز
  اینکه میله ها معلومه و تا حدی هنوز انحراف موجوده طبیعیه…من خودم انحرافم بعد از عمل ۲۰ درجه بود و یواش یواش کمتر شد
  میله ها هم در بعضی قسمت ها مثه اولین مهره بعد از گردن که که گردن خم میشه اواسط ستون مهره ها و و در انتهای ستون مهره ها که کمر از لکن جدا میشه بیشتر مشهوده
  در مورد برگشت انحراف که باید عرض کنم این جراحی انعطاف و برگشت انحراف رو میگیره بعد از سپری کردن مدتی مهره ها جوش میخوره و ستون فیکس میشه به طوری که من الان میله ها رو در اوردم همچنان بدون انعطافم و انحرافم تغییری نکرده
  Smile
  نگران نباشین و فقط مواظبت کنید..همین

    

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ فروردین ۱۶م, ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹:

  مرسی عزیزم بابت اینکه جواب دادین . منتها عمل برادر من از گردن نبود ، از پایین تر از گردن تا کمر بوده و قسمت وسط پشتش مهره ها معلوم هستند و یه مقدار بالاتر از بقیه قرار داره (وسط پشتش) . دکتر گقته عادیه چاقتر بشه معلوم نیست . من همش احساس میکنم که مهر ه ها ممکن بالاتر بیاد . معذرت میخوام که همش مزاحمتون میشم ولی این مسئله واسم خیلی نگران کننده است . در مورد گردنشم احساس می کنم داره کج میشه به سمت جلو . (شاید به خاطر استفاده از موبایلم باشه ) البته قبلا با پزشکشون صحبت کردم . منتها احساس می کنم که به خاطر نگرانیم راستشو نمی گن بابت اینکه پی اممو خوندید و پاسخ دادین ممنون عزیزم ایشاله سالی پر از موفقیت ، شادی ، سلامتی و خوشی داشته باشید

    

  [پاسخ]

 45. مریم Says:

  سلام مونا خانم . وقتتون بخیر . خوب هستید من یه سوال دارم داداش من پارسال عمل کیفوز و اسکلیوز انجام داده الان دکتر گفته دیگه نیازی نیست از بریس استفاده کنه باید از یه قوزبند تن ساز استفاده بشه . خواستم بپرسم شما هم الان از قوزبند استفاده می کنید . اگه آره میشه بفرمایید از کجا و جطور تهیه کنم این نوع قوزبند رو (البته دکتر گفتن الان دیگه اصلا نیاز به بریس نداره ) ممنون میشم اگه جواب بدید . متشکر

    

  [پاسخ]

  Tahereh پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸م, ۱۳۹۵ ۰۰:۵۲:

  سلام موناجان بعدازعمل تاچه مدت نمیتوان دمرخوابیداخه من عمل کردم سه ماه پیش وعادت دارم به پشت بخوابم وتکالیفم روبنویسم الان خیلی برام سخته

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰م, ۱۳۹۵ ۲۲:۱۷:

  سلام عزیزم
  تقریبا بعد از ۶ ماه تا یک سال دیگه به همه ی کارهات میرسی..Smile
  تنت سلامت عزیزم

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰م, ۱۳۹۵ ۲۲:۱۸:

  سلام عزیزم
  نه عزیزم من قوزبند استفاده نکردم

    

  [پاسخ]

 46. مهساا Says:

  سلام تو رو خدا اگه کسی میدونه جواب بده. اینکه دکتر فاخرب واسه جراحی اسکولیوز چطورن؟ خواهر من پانزده سالشه. میگن که باید عمل بشه. لطفا راهنمایی کنید. و اینکه قبل عمل چیکار باید بکنیم

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵م, ۱۳۹۵ ۲۱:۵۹:

  سنش هم مناسبه برای عمل و جای نگرانی نیست..
  امیدوارم زودتر خبر سلامتیشو برامون بنویسی

    

  [پاسخ]

 47. مهساا Says:

  منظورم دکتر فاخری بود. مونا خانوم اگه میشه راهنماییم کنین. هممون داریم میمیریم از استرس

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵م, ۱۳۹۵ ۲۱:۵۸:

  سلام عزیز دلم
  مهم ترین فاکتور توی عمل شناخت و بررسی و کسب اطلاعات و حفظ روحیه ی خودتون و خواهرتونه
  و اینم بگم این عمل نیم قرنه که خیلیییی حرفه ایی تو ایران انجام میشه
  توکل کن و بسپار به خداوند البته بعد از تحقیق و شناخت از پزشک و بیمارستان و…
  امیدوارم خواهرتون سلامتی کاملشو به دست بیاره..
  این پست رو هم بخونید
  http://mona.special.ir/archives/775

    

  [پاسخ]

 48. گلناز Says:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم بعد از دو و نیم ماه تکان های ماشین میتونه مشکل ایجاد بکنه ؟چون ماشین ما عقبش خیلی میپره

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱م, ۱۳۹۶ ۱۳:۳۸:

  سلام عزیزم نه
  فقط ممکن درد داشته باشی
  سعی کن محکم خودت رو به صندلی بچسبونی تا زیاد تکان ها به ستون فقراتت وارد نشه
  ولی کلا با این چیزا مشکلی ایجاد نمی شه…..
  سالم و تندرست باشید…

    

  [پاسخ]

 49. صبح Says:

  سلام. من ۱۹ سالمه و الان ۲۹ روزه که عمل کردم. تا پارسال نمیدونستم اسکولیوز دارم و اصلا مشخص نبود. فقط اگه کسی میدونست و دقت میکرد یا دست میزد به پشتم متوجه میشد و از اونجایی که بشدت لاغرم فکر میکردم بیرون زدگی دنده ام به خاطر لاغریمه. با این که همیشه لباسای لختی میپوشیدم هیچ کس هیچ کس، مامان بابام و حتی خودم متوجه نشده بودیم. اصلا نمیدونستیم هم چیزی تو دنیا وجود داره!!! در این حد یعنی!
  خلاصه که یه روز که داشتم تو اینه قربون صدقه خودم میرفتم متوجه شدم یه چیزی عادی نیس. من هیچ وقت! هیچ فاکینگ وقت قوز نمیکردم که بخوام قوز دربیارم و همیشه از این موضوع میترسیدم چون میدیدم دوستامو تو مدرسه که بریس میبندن و خیلی سختشونه. یهو دیدم عه! یه ورم قوز داره یه ورم نداره! همینو سرچ کردم و سر از وبلاگ شما دراوردم و واقعا حقیقتا باید بگم ترسیدم به معنای واقعییییی!
  رفتم دکتر و گفت چون سنم زیاده و اینا بریس جواب نیست و فقط عمل. و من چون سال کنکورم بود یه سال به هر دری زدم‌ ک‌ عمل نکنم. خلاصه بارِ روانی خانواده و اشک و اه و فکر اینکه نکنه پس فزدا بچه امم مث خودم بدبخت شه روانیم کرده بود. هنوزم‌میکه البته.
  امسال عمل کردم. چهار هفته پیش.
  اتاق من خصوصی بود هزینه اش زیاد شد. دکترمم گنجویان بود که خدا خیرش بده واقعا.
  فکر کنم هرچی اسکولیوزی تو ایرانه ایشون عمل کرده Big Smile)
  یه روز قبل عمل بستری شدم و از اونجایی واقعا عصبی بودم بلند بلند زار میزدم و میخواستم بگردم دکتر گفت دوتا قرص ارام بخش بهم بدن اولیش که خب خیلی کار نکرد دومیش قشنگ بی هوشم کرد تا صب. یادمه شب قبل عمل بیدارم کردن و یه خانم بهیاری با
  با یه محلولی که باید میخریدیم منو شست ولی اون اثر قرصه اینقدر زیاد بود که اصلا نفهمیدم چجوری منو شست! خودم لخت شدم یا خانمه لختم کرد خلاصه سواله برام Big Smile)
  صبحشم باز اثر قرصه اینقدر بود که با لبخند رفتم تو اتاق عمل عادی خوابیده بودم‌و قبل از اینکه بزارنم رو تخت اصلی عمل بیهوشم کردن و بعدش هیییییییچییییییییی یادم نیس. یعنی اوت تایمی که بیهوش اوردنمم یادم نیس. تو ریکاوری هم یکی زد روشونم گفت پاشو تموم شد Big Smile)
  عمل ۷ ساعت طول کشید. من ساعت چهار اینا تو بخش بودم. لخت! سند بهم وصل بود (هیچ حسی نداشت و همش بهیارا تمیز میکردن و خیلی اوکی بود) – روی پشت بریسم خوابیده بودم – زیر سرم ملحفه بود – یه دستگاه بود که هی مرفین تزریق میکرد و به آنژوکتم وصل بود – یه دونه از این بیل بیلکا که ک میزنن به انگشت واسه چک ضربان و قلب و اینا به دستم بود ( چقدر پزشکی حرف میزنم الله و اکبرررر!!! ) (فقط روز اول) – هر روز حتی قبل عمل یه آقایی میومد ازم خون میگرفت ( دقیقا عین یه پشه!! ) – هر روز بهم هپارین میزدن تو بازوم (اصلاااا درد نداشت) – روز اول مردم از تشنگی – تا سه روز هیچ گونه غذایی نمی خوردم روز سوم بهم اب ماهیچه دادن‌ و بعدش عادی شد – هر روز دکتر صبح میومد چکم میکرد – روز دوم فیزیوتراپ اومد پاهامو خم کرد یکم و دستم رو حرکت داد ( روز اول به هیچ وجه نباید پامو تکون میدادم) – بهم اسپیرومتر دادن تا ریه ام باز شه و این دردناک ترین بخشش بود (البته واسه بار اولش) – و داستانم تازه از روز سوم شروع شد که باید راه میرفتم! یعنی من بعد از عمل هیچ گونه دردی به لطف مرفین نداشتم و مرفینم کاملا هوشیارم کرده بود اصلا نمیخوابیدم بعد چون وی ای پی بودم مامان و بابام جفتشون میموندن پیشم اون دوتا خواب خواب من بیدار Neutral یه شبای گهی بود که نگم اصن خوب شد گذشت. هر بیست دقیقه هم یه پرستار و بهیار میومدن چکم میکردن خدا خیرشون بده ماه بودن ماااااه! روز سوم اقای دکتر اومدن خودشون با الکل بدنمو تمیز کردن و لباسمو تنم کردن (قبل عمل گفتع بودن تی شرت نخی پسرونه ی تنگ که با شامپو بچه شسته شده باشه و اتو شده باشه) تنم کردن و بعد روی بریسمم گذاشتن و سفت کردن. اقای فیزیو تراپمم بود و کمکم کرد راه برم و به مامانم یاد داد چجوری از تخت بلندم کنه و بخوابونه – خلاصه بعدش همش راه میرفتم ولی از وقتی بریسو پوشیدم تازه فهمیدم شت!!!!!!! چقدر دنده هام درد میکنه! اقا فقط نالههههههههه خیلی بد بود خیلی!! البته همون روز دکتر بریسم اومدم بریسمو برد اصلاح کرد اورد که من تو اون مدت مردم ولی بعدش درست شد. خلاصه روحیه ادم بفنا ست تا سه هفته‌. و اینکه دو روز اول با مامانم میرفتم دست شویی. روز چهارم اقای فیزیو یادم داد از پله بالا پایین برم – روز چهارم اومدن سرم رو روی تخت شستن و مثل عروسکا بافتن‌.( موهانو کوتاه نکردم و دوتایی قبل از عمل بافتم و اصلا اذیتم نکرد) – روز پنجم مرخص شدم – غذای بیمارستان عالی بود خود بیمارستادن عالی بود دکتر عالی بود سخت بود درد داشت ولی الان یادم رفته! باورم نمیشه یادم رفته! سخت سخت ترین قسمتشم ماشین سوار شدنش بود. چون ماشینموت شاسی بود و بلند جیغ میکشیدم موقع سوار شدن! یه هفته بعد رفتم عکس گرفتم بعدم رفتم دکتر و پانسمانمو باز کرد ( پانسمان یه چسب بود روی زخمم. و زخمم بخیه نخی نداشت مثل بریدن انگشت که دوتا لبه ی پوست کنار همه اینم اونجوری بود اصلا بخیههه نداشت درد نداشت و کاملا بیحسه کاملا!) فرداشم رفتم حموم. با مامانم و نشسته (تا یه ماه دیگه هم همینه) – الان دیگه تقریبا کارامو خودم میکنم و تنها آزارش همین بریس لامصبه که بشدت سفت و سنگینه! و کمرم کاملا صاف شده ( صاف شدن استخوان ها بستگی به میزان پاسخی داره که وسط عمل بیدارت میکنن میگن پاتو تکون بده که من یادم نیس البته دکترم اینطور بهم گفت بعدم گفت دستگاه هم دارن که تشخیص بده اگه من ج ندم) قبل عملم یه ام ارای ( ده دقیقه طول کشید) و ازمایش خون بود (تو خود بیمارستان مهراد) و دو روز علاف ساخت بریس بودن.
  اهان صورت شستن هم خیلی سخته Big Smile
  قدمم ۶ یا ۷ سانت بلند شد.
  خلاصه سخته ولی یادت میره!

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰م, ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸:

  سلام عزیزم..خدا رو شکر که سلامتیت رو به دست اوردی..
  واقعا همیشه گفتم سخته اما می ارزه..

    

  [پاسخ]

 50. گلناز Says:

  سلام ببخشید من تقریبا چهار ماه از عملم میگذرد یکی از فامیلمان وقتی میخواست بلند بشه چون نمیدونست دستش و گذاشت رو گردن من و بلند شد من دو روز درد خفیفی داشتم آیا نیاز به عکس گرفتن دارد؟

    

  [پاسخ]

  گلناز پاسخ در تاريخ مهر ۱۳م, ۱۳۹۶ ۲۳:۲۰:

  ببخشید یک سوال دیگه داشتم من فکر میکردم که شنای کرال سینه و غورباقه را میتوانیم از ۴ ماه انجام دهیم ولی الان که از دکتر پرسیدم گفتن از شش ماه… ایا ایرادی دارد؟خیلی ممنون

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مهر ۱۵م, ۱۳۹۶ ۰۷:۴۹:

  هر چی پزشک معالج میگن همونه…

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ مهر ۱۵م, ۱۳۹۶ ۰۷:۴۸:

  سلام عزیزم
  اگر دردت جدیه به پزشک مراجعه کن عزیزم

    

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette