چهار میثاق (۴)

در هر شرایطی، همیشه نهایت تلاشتان را بکنید، نه بیشتر و نه کمتر. اما به خاطر داشته باشید که بیشترین تلاش شما همواره یکسان نیست. همه چیز زنده است و دائما در حال تغییر، پس گاهی اوقات بیشترین تلاش شما از کیفیتی عالی برخوردار است و گاهی اوقات به اندازه ی کافی خوب نیست. بیشترین تلاش شما وقتی سالم هستید به نسبت وقتی که بیمار هستید یا زمانی که هوشیار هستید هستید نسبت به وقتی گیج هستید متفاوت است.

بدون توجه به کیفیت همچنان بیشترین تلاشتان را بکنید(نه بیشتر نه کمتر). اگر خیلی سعی کنید تا بیش از نهایت تلاشتان انجام دهید، انرژی بیش از حدی مصرف می کنید، و تازه به احتمال زیاد بیشترین تلاشتان کافی نخواهد بود. وقتی بیش از اندازه کار می کنید، بدن خود را از انرژی تهی می سازید. و به زیان خود عمل می کنید. به طوری که برای رسیدن به هدف باید وقت بیشتری صرف کنید. اما اگر کمتر از آنچه می توانید انجام دهید، خود را دچار احساس تقصیر، گناه و پشیمانی می کنید.

فقط بیشترین تلاشتان را بکنید و این قانون را در همه ی موقعیت های زندگی خود مراعات کنید. مهم نیست که بیمار یا خسته باشید، وقتی که بیشترین تلاشتان را بکنید، جایی برای قضاوت و احساس تقصیر نمی ماند.

با انجام دادن بیشترین تلاش در همه ی موارد، طلسمی عظیم را که تحت نفوذش بوده اید باطل می کنید.

میثاق چهارم: همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید.

به همه ی دوستان پیشنهاد می کنم این کتاب خوب رو بخونند
چهار میثاق نوشته ی میگوئل روئیز ترچمه ی خانم دل آرا قهرمان Smile


۱۰ دیدگاه برای “چهار میثاق (۴)”

 1. nanak Says:

  میدونی مونا یه نفر هس
  که تا همیشه هس

  Rose

  https://rumble.com/v32c9o-disabled-girl-sings-breathtaking-song.html

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۵م, ۱۳۹۵ ۰۲:۲۱:

  Rose
  ممنونSmile
  سلامت و تندرست باشید

  لینک باز نمیشد واسم متاسفانه

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۷م, ۱۳۹۵ ۱۳:۴۴:

  وااای خیل زیبا بوددد خیلی
  ممنونم
  :Rose Rose Rose

    

  [پاسخ]

 2. علی امین زاده Says:

  تفکر بر انگیز بود.

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۵م, ۱۳۹۵ ۰۲:۲۲:

  خدا رو شکرSmile

    

  [پاسخ]

 3. حسینی Says:

  چرا ما دنبال تایید و تشویق بقیه هستیم؟ و چرا اگر تشویق نشیم یا مواخذه بشیم کلا دیگه سست میشیم برای ادامه ی راه؟

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۵م, ۱۳۹۵ ۰۲:۲۴:

  جالبه که من وقتی کتاب رو خوندم حسی که بعدش داشتم این بود که تلاشم رو بدون انتظار تشویق بکنم…
  خانم حسینی عزیز پیشنهاد میکنم کتاب رو بخونید کامل..حسی که منتقل میکنه خیلی فراتر گفتمان تکه تکه ی ماست
  Smile

    

  [پاسخ]

 4. سجاد Says:

  نهایت تلاش از ترکیب انگیزش و اراده میاد. چیزی که در این متن بهش اشاره ای نشده… البته نکات جالی هم بیان میکنه که خالی از لطف نیست. مث کار بیش از حد و خستگی بیخودی دادن به خود.

  به نظرم نشانه ای از نبوغ یک انسانه که بدونه کجا بازی کنه و کجا بازنشسته شه…

  با تشکر

    

  [پاسخ]

  mona پاسخ در تاريخ آذر ۵م, ۱۳۹۵ ۰۲:۲۶:

  بله توی میثاق سوم عدم تصورات باطل انگیزه و اراده میارهSmile توی این متن اشاره نشده ولی توی کتاب هست پیشنهاد میکنم بخونیدشSmile
  دقیقا یه نبوغ یا شایدم یه بلوغSmile

    

  [پاسخ]

 5. مونا Says:

  وااای خیل زیبا بوددد خیلی
  ممنونم
  Rose Rose

    

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette