اتوبوس معلولان در تبریز

به نقل از خبرگزاری فارس
شمس‌الله فیروزیان اظهار داشت: با تلاش و کوشش همکاران حوزه فنی شرکت واحد اتوبوسرانی یک دستگاه اتوبوس که ویژه جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شده است فعالیت خود را به منظور خدمات‌دهی به جانبازن، معلولان و جامعه کم‌توان آغاز کرد.
وی افزود: این اتوبوس مناسب‌سازی شده با هماهنگی اداره کل بهزیستی استان در ساعات مختلف روز و در مسیرهای مورد نیاز برای جابه‌جایی این عزیزان خدمات خود را ارائه می‌دهد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز افزود: این اتوبوس ویژه در ایام تعطیل و جمعه‌ها نیز بر اساس نیازهای جامعه هدف خدمات‌رسانی خواهد کرد.
فیروزیان به ویژگی‌های این اتوبوس اشاره کرد و افزود: همسان‌سازی کف اتوبوس با سطح زمین ، ایجاد یک رمپ اتوماتیک در درب دوم اتوبوس ویژه ورود ویلچر جانبازان و معلولان، نصب صندلی‌های متحرک برای افزایش فضای داخلی برای جانبازان و معلولان از مشخصات بارز این اتوبوس می‌باشد.

فقط این صندلیهاش چرا روی یه سکو هستن؟؟؟؟ من یه دوستی دارم تحلیل عضلانی داره راه میره اما به اندازه یه پله هم نمی تونه پاشو بیاره بالا و اذیت میشه خب، یا شاید اصلا یه نابینا بخواد بشینه رو صندلی این سکو که نقش بر زمینش میکنه… لطفا صندلی ها رو هم مثه باقی اتوبوس ها روی کف اتوبوس بذارید..
مسئولان محترم لطفا برای همه ی شهرها اتوبوس مناسب سازی شده بگذارید واقعا این ابتدایی ترین کار ممکنه برای معلولان عزیز.. خصوصا برای خوزستان که جانباز زیاد داره 🙁

0
0

۱۳ دیدگاه برای “اتوبوس معلولان در تبریز”

 1. خانومه خونه Says:

  مسولین زور زدن !زحمت کشیدن اونم یه دستگاه .واقعا جای تشکر داره ! مهندسیشون هم که عالی …نه؟طرف قبل از اینکه رو صندلی بشینه بخاطر اون سکو کله پا میشه….اونوقت یکی رفت بود لندن میگفت انگار رفته شهر معلولین !یعنی اینجور درست واصولی شهرسازی کردن…حالا یه اتوبوس….اونوقت با این شهرسازی معلول ! که گاهی تردد تو بعضی جاها برای ادم سالمش هم مشکله….ررشک

 2. 3aeed Says:

  سلام
  از شهرسازی گفتید اون نرده های جلوی رمپ اتوبوس خودش گویاست

 3. mona Says:

  چی بگیم از دل پر درد
  که هر چی می گیم هم فایده نداره
  🙁
  مسئولین بشنوین تو رو خدا…

 4. شهلا Says:

  سلام
  مشکل معلولین وقتی زیاد میشه که به مقصد میرسن و میخوان از اتوبوس پیاده بشن…هزار تا چاله چوله و جدول و بالا بلندی هست که نمیشه کسی رد بشه.

  جدای از معلولین هم جانبازان هستن هم اینکه مسئله ی سالمندی که جز لاینفک هر کشوری هست و هر کس خواه ناخواه به سن سالمندی و ناتوانی خواهد رسید

  این حرفا فکر نکنم خیلی سخت باشن اما مرد عمل نیست .مطمئنا همه این چیزایی رو که میگیم میدونن اما نمیخوان توجه کنن

 5. mona Says:

  سلام عزیزم
  آره گفتی گفتی
  آره به سالمندان فکر نکرده بودم واقعا بندگان خدا سختشونه چقدر
  آره مرد عمل موجود نیست..

 6. سارای قصه Says:

  دیدن این یه دونه اتوبوس بیشتر درد داشت…
  اما نمی خوام منفی باشم که کاری از پیش نمیره ..
  امیدوارم ادمهایی که مسئولیتی رو پذیرفتن یا تصاحب کردن و بعد هم از روی عمد کوتاهی و کارشکنی می کنن کنار برن و ادمای متعهد و کارامد سر کار بیان .. ادمای ادم!!

 7. سارای قصه Says:

  اونهایی هم که از روی سهو و بی لیاقتی خرابکاری می کنن دل بکنن از منصبشونو و کار و به کاردان بسپرن..

 8. mona Says:

  هی خواهرررر

 9. mona Says:

  🙁
  واقعا
  خدا کنه هر کس در جایگاهش کارشو درست انجام بده ..مجری خوب نداریم..نداریم

 10. 3aeed Says:

  سلام مونا جان خوبی
  خیلی وقته ازت خبر ندارم ولی میدونم که با هدف و انگیزه بسیار قوی پیگیر پیشرفت و تعالی هستی. این خیلی ارزشمنده! تبریک میگم
  آره باهت موافقم این اتوبوس از بیرون دل و ميبره، از داخل زهره رو ! برای معلولین ویلچری فقط 3 تا از صندلیهاش کاربرد داره. البته باز خدا پدر ترکهای غیور تبریز رو بیامرزه که حداقل از ما جلوترن

 11. mona Says:

  سلام آقا سعید خوبین؟ همسر محترم خوبن؟
  از پیامتون خیلی خوشحال شدم از اینکه یادم کردین ممنونم 🙂
  واقعا از بیرون فقط دلبره!!
  دستشون درد نکنه کاچی بعض هیچی!

 12. مادر Says:

  مملکت ما خیلی مهره هاش بهم ریخته است
  باید از خود معلولین و جانبازان ایده بگیرن .بالاخره یه معلول و یه جانباز بهتر از هر کس دیگه ای میتونه راهکار بده.
  کاش بیان بپرسن و کاش عمل کنن…..کاش .
  همه ی این مسئولیتها یه روزی سوال و جواب داره…یه روی باید بگن با توجه به سمتی که داشتن و میزی که پشتش بودن چکاری برا آسایش مردم کردن ؟؟

 13. mona Says:

  واقعا
  کاش می دیدن این پیامها رو کاش

دیدگاهی بنویسید